PARK WODNY "JAN" Jedyny na pomorzu bałtyckim kompleks rekreacyjno basenowy z wodą morską. Główne atrakcje to:basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m TURBO, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.

LATARNIA MORSKA - pierwsza wzmianka o latarni pochodzi z 1715 roku, wówczas po oby stronach Wieprzy ustawiono światła. W 2000r latarnia została wyremontowana i udostępniona do zwiedzania.

ROZSUWANY MOST - pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Wschodnim z tzw. wieżą kontrolną. Powstał w 1988 r na miejscu starego mostu zwodzonego. Jedyny w Polsce, nazywany przez mieszkańców Darłowa "UFO".

RESJY PO RZECE rejsy tramwajem wodnym po rzece do Darłowa.

WYCIECZKI w morze na połów dorsza, turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie. REJSY na Bornholm - odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówku. Na statku znajduje się sklep wolnocłowy, restauracja, bar.

ZABYTKI Zamek Książąt Pomorskich - zbudowany w latach 1352 - 1372 przez księcia Bogusława V. Obecnie znajduje się w nim Muzeum Regionalne.Brama kamienna z XIV w. - jedyna pozostałość po murach miejskich.Ratusz z XVIII w. - przebudowany w 1725 roku, obecnie siedziba władz miejskich.Pomnik Rybaka - fontanna z 1919 roku, wystawiona ku czci ludzi morza. Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny z XIV w, gotycki z drewnianą amboną z XVIII w., organy z XIX w., średniowieczna polichromią i ołtarzem głównym z poł. XIX w. W bocznej kaplicy znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka I oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety - żony dwóch ostatnich książąt pomorskich. Kościół p.w. św. Jerzego zbudowany w XV wieku. Patron związany był ze szpitalem, gdzie przebywali chorzy i biedni. Kościół p.w. św. Gertrudy z XV wieku, styl skandynawski gotyk. Oryginalna dwunastoboczna budowla jedyna w Polsce. Wewnątrz drewniane empory zdobione malowidłami i neogotyckie organy.